Ile kosztuje strona wizytówka?

Strona wizytówka to dzisiaj nieodłączny element każdego biznesu. Ile więc kosztuje przygotowanie  strony www z podstawowymi informacjami i formularzem kontaktowym?

            Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ koszt wykonania takiej strony mieści się w dość szerokich widełkach. Zaczyna się już od 500pln, a kończy na 4500pln (mówimy tu o cenach brutto). Skąd więc taka rozbieżność? Wszystko zależy od poniższych czynników.

            Grafika. Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwszą jest osadzenie strony na gotowym, darmowym lub płatnym szablonie. Jest to duża oszczędność czasu dla webdevelopera tworzącego naszą stronę. Trzeba jednak zaznaczyć, że przy tym tracimy możliwość pełnej personalizacji strony, zarówno pod względem funkcji jak i wyglądu. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest przygotowanie od zera profesjonalnego projektu UX/UI (projektu interfejsu i rozplanowania elementów na stronie). To pozwala na pełną personalizację zawartości strony i niweluje wszelkie ograniczenia w tym obszarze. Wpływa też znacząco na koszty. Trzeba więc najpierw określić, co jest priorytetem.

            Treść. Inną istotną kwestią jest to, po czyjej stronie leży uzupełnienie wizytówki treścią. Jeśli chcemy iść w najtańszy wariant, niestety musimy zająć się tym sami. Jeśli jednak jesteśmy w stanie przeznaczyć większą kwotę – skorzystajmy z pomocy profesjonalisty. Copywriter przygotuje dla nas treści gotowe do osadzenia na stronie. Zadba też o ich odpowiednią strukturę i użycie odpowiednich słów kluczowych, co wpłynie na pozycjonowanie naszej strony w wyszukiwarce.

            Kodowanie. Najważniejszym i najbardziej czasochłonnym etapem tworzenia strony www jest kodowanie. Jeśli wcześniej wybraliśmy użycie gotowego szablonu – kodowanie ogranicza się do drobnych zabiegów. Jeśli jednak potrzebujemy bardziej zaawansowanej strony opartej na spersonalizowanym projekcie graficznym – trzeba to wszystko „zakodować”. To znaczy „przetłumaczyć” komputerowi projekt graficzny na kod. Następnym krokiem jest połączenie strony z CMS’em (content managing system), który umożliwi nam edycję treści na stronie bez konieczności ingerencji bezpośrednio w kod.

            Ilość podstron. Rozmiar strony w oczywisty sposób wpływa na czas potrzebny na jej stworzenie, a to z kolei przekłada się na koszty. Standardowe wizytówki liczą do pięciu podstron (strona główna + 4). Każda kolejna to dodatkowy koszt.

            Podsumowując, są cztery elementy wpływające na koszt utworzenia strony. Wizytówka stworzona w oparciu o gotowy szablon to koszt od 1500pln do 2500pln, w zależności od tego, czy szablon jest darmowy czy płatny, oraz od tego po czyjej stronie leży wypełnienie strony treścią. Strona wykonana w oparciu o indywidualny projekt graficzny to z kolei koszt od 3000pln do 8500pln. Tutaj na cenę wpływa stopień rozbudowania projektu, ilość czasu potrzebna na jego zakodowanie i (ponownie) to, czy sami zajmujemy się treścią, czy oddajemy to profesjonaliście.

Mamy nadzieję, że artykuł był pomocny :). Jeśli masz pytania o kwestie nieporuszone powyżej lub potrzebujesz szczegółowej wyceny – wyślij nam brief (kontakt@Web4Net.pl). Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!

E-commerce w 2020 roku, czyli dlaczego potrzebujesz sklepu internetowego

Handel internetowy to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. W samej Polsce aż 21 milionów użytkowników kupuje coś w internecie przynajmniej raz w miesiącu,
a łączny obrót dla tej branży w ubiegłym roku przekroczył 51 miliardów złotych! Co więcej, specjaliści prognozują, że w najbliższych latach przekroczy on barierę 80 miliardów złotych. Polska to trzynasty najszybciej rosnący rynek handlu internetowego na świecie i pierwszy w Europie (rośniemy o około 18% rocznie).

Czytaj dalej E-commerce w 2020 roku, czyli dlaczego potrzebujesz sklepu internetowego

Po co Twojej firmie strona-wizytówka?

Niektórzy przedsiębiorcy podchodzą do tematu firmowej strony www jak do zbędnego elementu całej układanki, i albo całkowicie ignorują potrzebę utworzenia strony, albo traktują ją bardzo powierzchownie – strona jest, ale stara, niezadbana i niefunkcjonalna. TO BŁĘDNE PODEJŚCIE! Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią 😉

Drogi przedsiębiorco, czy wiesz ile osób dziennie wpisuje w wyszukiwarkę zapytanie, na które odpowiada oferta Twojej firmy? To zależy w jakiej zdziałasz branży, ale dzienna suma zapytań w Polskim internecie to około 27mln. Dostrzegasz już ten potencjał? Internet to cała masa nowych potencjalnych klientów dla Twojej firmy każdego dnia. By do nich dotrzeć wystarczy pojawić się tam ze swoją ofertą! Najlepiej zrobić to właśnie za pomocą własnej strony www. Należy jednak pamiętać, że nie może być to byle jaka strona. Dziś internauci są wymagający, a standardy cały czas rosną. Warto więc wybrać solidną firmę lub freelancera, który „uszyje dla nas internetową wizytówkę na miarę” i dopasuje ją perfekcyjnie do naszych potrzeb. Dodatkowo, polecamy zwrócić uwagę na ponadczasowy design. Powinien być odpowiedni dla branży, schludny i przejrzysty – by klient poruszał się po naszej stronie intuicyjnie i sprawnie. Kolejnym niezbędnym elementem jest mobilna wersja strony. Około 75% z wcześniej wymienionych 27mln wyszukiwań to te pochodzące z telefonów lub tabletów.

Czytaj dalej Po co Twojej firmie strona-wizytówka?

Wizualizacja 3D – dlaczego warto?

Wizja3D.pl – Czy słyszałeś o wizualizacji 3D? To nowoczesne rozwiązanie pozwalające na wizualizację produktu, budynku, wnętrza mieszkania, czy innego dowolnego obiektu jeszcze przed jego powstaniem! Jest szczególnie popularne zwłaszcza w branży budowlanej, wnętrzarskiej i przy projektowaniu nowatorskich produktów czy rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu specjalnych programów komputerowych jesteśmy w stanie wygenerować realistyczny, autorski model przedmiotu czy przestrzeni, który może posłużyć Ci do różnych celów. Kiedy najczęściej wykorzystuje się wizualizację 3D?

Po pierwsze dzięki wizualizacji 3D swojego pomysłu jesteś w stanie zawczasu dostrzec  różne błędy czy niedoskonałości projektu i wyeliminować je jeszcze przed zainwestowaniem pieniędzy w produkcję czy budowę. Ograniczasz więc ryzyko związane z popełnieniem gafy, która później zdecyduje o użyteczności produktu czy budowli.

Oprócz tego, wizualizacja 3D w niektórych branżach powoli staje się standardem oczekiwanym przez klienta. To trend dostrzegany szczególnie we wcześniej wspomnianych branżach – budowlanej i wnętrzarskiej. Jeśli jesteś deweloperem doskonale wiesz, że mieszkania często sprzedawane są przed ukończeniem budowy. Trudno więc nakreślić klientowi swój pomysł na zagospodarowanie przestrzeni osiedla, wyglądu samego bloku czy domu i finalnie wnętrza mieszkania, a jest to sprawa niekiedy wręcz kluczowa.

Dodatkowo, wcześniej wykonane w innych celach wizualizacje 3D to idealny materiał do wykorzystania w reklamie, na banerze, stronie internetowej czy w innym przekazie marketingowo-sprzedażowym.

Innym przypadkiem, w którym warto pomyśleć o przygotowaniu wizualizacji 3D jest projekt nowego na rynku rozwiązania, przy którym nie ma się jeszcze na czym wzorować. Zyskuje się dokładny pogląd na projekt. Wszystkie potencjalne wady i przestrzeń do ewentualnej poprawy widać wtedy jak na dłoni. Dzięki temu możesz zaprezentować swój projekt innym w jego pełnej okazałości. Inwestorzy również doceniają takie rozwiązania i zdecydowanie chętniej finansują projekty, które rozumieją – to oczywiste 😉

W niektórych przypadkach wizualizacja 3D może przyjąć rolę weryfikatora pomysłów. Weźmy na przykład projektowanie wnętrz. Mając pomysł na umeblowanie i dekoracje mieszkania warto wcześniej zaopatrzyć się właśnie w projekt 3D, który upewni Cię w przekonaniu, że obrałeś dobry kierunek i wytknie nieprzemyślane elementy pomysłu. To nie tylko wygodny dodatek do planowania, ale również zabezpieczenie przed błędami, które wszyscy popełniamy, a które mogą słono kosztować…

Podsumowując, jeśli masz w głowie projekt przedmiotu, budynku, będziesz projektować wnętrze swojego nowego mieszkania lub jest to cokolwiek innego, co chciałbyś „zobaczyć” zanim jeszcze powstanie – odezwij się do nas – przygotujemy dla Ciebie profesjonalną wizualizację 3D Twojego pomysłu!