E-commerce w 2020 roku, czyli dlaczego potrzebujesz sklepu internetowego

Handel internetowy to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. W samej Polsce aż 21 milionów użytkowników kupuje coś w internecie przynajmniej raz w miesiącu,
a łączny obrót dla tej branży w ubiegłym roku przekroczył 51 miliardów złotych! Co więcej, specjaliści prognozują, że w najbliższych latach przekroczy on barierę 80 miliardów złotych. Polska to trzynasty najszybciej rosnący rynek handlu internetowego na świecie i pierwszy w Europie (rośniemy o około 18% rocznie).

Liczby prezentują się więc niesamowicie obiecująco. Pora na pozostałe zalety prowadzenia e-sklepu.

Pierwszą z nich jest znaczne powiększenie skali działalności w porównaniu do handlu lokalnego. Tam ogranicza Cię wiele czynników, które nie istnieją w e-handlu. Dzięki internetowi otwierasz się na cały kraj. Ba! Otwierasz się na cały świat – sky is the limit 😉

Czy masz w swojej firmie pracownika, który może obsługiwać dowolną ilość klientów jednocześnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku? Przedstawiamy sklep internetowy. Dobrze zorganizowany e-commerce zarabia na Ciebie nawet kiedy śpisz!

Pisząc o zaletach płynących z posiadania swojego sklepu internetowego nie można zapomnieć o oszczędnościach w stosunku do tradycyjnego handlu lokalnego i niskiej barierze wejścia. Nie musimy bowiem z miejsca zatrudniać pracowników, wynajmować powierzchni ani uzupełniać półek sklepowych po brzegi. To niesie za sobą ogromne ryzyko  finansowe. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej wiąże się natomiast z kosztem utworzenia sklepu i… to tyle. Jeśli nie jesteś pewien czy to dla Ciebie – po prostu sprawdź! Do stracenia jest niewiele, za to do zyskania – bardzo dużo.

Nie potrzeba też szklanej kuli żeby zauważyć, że e-commerce to kierunek, w którym zmierza przyszłość. Klienci coraz częściej wybierają właśnie tę formę zakupów przez wzgląd na wiele korzyści, jakie otrzymują z tego tytułu. Przyzwyczajają się do tego i nawet tak nieoczywiste gałęzie handlu jak sklepy spożywcze dostrzegają ten trend tworząc swoje internetowe odpowiedniki (Tesco, Carrefour itd.).

Pociąg zwany e-commerce zaczyna szybko nabierać tempa i coraz trudniej na niego wskoczyć. Najlepszy czas na to jest właśnie teraz! Jeśli więc myślisz o rozpoczęciu handlu przez internet – odezwij się do nas. Pomożemy Ci wejść w handel internetowy szybko, profesjonalnie i zgodnie z najnowszymi standardami.